Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту і розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим і містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, цілком забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець і підсовувати його до столу;

при прийомі їжі акуратно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо), самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки: чи не обливатися;

після їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається в дошкільному закладі, і час прийому їжі.

Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час їжі. Вчіть малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте йому, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися в навколишньому світі:

привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, дрібна та ін.), Вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять і т.д.);

виховувати слухняність, повагу до дорослих;

заохочувати висловлювати прохання;

вчити словами ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, тільки приготовленої. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.